IELTS Life Skills A1 Sınavı

IELTS Life Skills A1 sertifikası İngiltere’de aile birleşimi yapmak isteyenler için alınması zorunlu olan bir sertifika olarak alınmaktadır. IELTS Life Skills A1 sertifikası almak için vize başvurusu öncesinde IELTS Life Skills A1 Sınavı tabii tutulmak gerekmektedir. yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Sertifika almaya hak kazanmak için sınavdan A1 seviyesinde İngilizce yeterliliği olduğu belgelendiğinden vize başvurusu da bu yolla yapılabilmektedir. Fakat vizenin onaylanması için dil sertifikası tek şart olmadığından tüm koşulların sağlanması adına incelemeler yapılmaktadır.

Aile birleşimi için verilen bu dil sertifikası herhangi bir dil kursundan alınamadığı gibi daha önceden alınan bir sertifika olması durumunda da IELTS sınavlarının yapıldığı kurumlarla akredite olunması gerekli görülmektedir.

IELTS Life Skills A1 Sertifikası Nasıl Alınır?

IELTS Life Skills A1 sertifikası almak için önceden dil yeterliliği olan kişilerin kursa gitmeden de sınavdan başarılı olmaları mümkün olmaktadır.
Sınav içerisinde dinleme, konuşma gibi bölümlerin başarılı bir biçimde tamamlanmasının ardından ortalama bir hafta içerisinde sınav sonuçları alınmakta ve sonuçlar sertifika olarak verilmektedir.

IELTS Life Skills A1 Sertifikası Nerelerden Alınır?

IELTS Life Skills A1 sertifikası veren yerler İngiltere Konsoloslukları tarafından onaylanmış sınav merkezleridir. Yalnızca İstanbul, Ankara, İzmir, Adana’da bulunan bu merkezlere doğrudan müracaat edildiği gibi aynı zamanda vize acenteleri aracılığıyla da başvurulabilmektedir.

IELTS Life Skills A1 sertifikası için IELTS Life Skills A1 Sınavına girilmemesi durumunda kurumlar arası dil beceri kazandırma yeterliliklerinin karşılaştırılması yapılmakta ODTÜ gibi yetkin üniversitelerin lisans eğitimleri de yeterlilik sağlamaktadır.

IELTS Life Skills Sınavı Nasıldır?

IELTS Life Skills A1 Sınavı temel İngilizce eğitimi alan kişilerin yapabileceği bir sınav olarak bilinmektedir. Fakat bu sınavlarda ulusal sınavlardan farklı olarak konuşma ve dinleme bölümleri de yüksek oranlı puanlar getirdiği için bu alanda geliştirici çalışmalar yapılması gerekmektedir.

IELTS Life Skills A1 sertifikası almak için sınav esnasında diğer adaylar ile karşılıklı diyalog kurulması sağlanırken bu sayede dinleme ve konuşma becerileri de etkin bir biçimde değerlendirilebileceğinden sınavın önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

19 Mayıs IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

19 Mayıs IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

19 Mayıs İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. 19 Mayıs İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Abana IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Abana IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Abana İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Abana İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Acıgöl IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Acıgöl IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Acıgöl İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Acıgöl İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Acıpayam IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Acıpayam IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Acıpayam İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Acıpayam İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Adaklı IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Adaklı IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Adaklı İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Adaklı İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Adalar IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Adalar IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Adalar İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Adalar İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Adapazarı IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Adapazarı IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Adapazarı İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Adapazarı İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Adilcevaz IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Adilcevaz IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Adilcevaz İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Adilcevaz İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Afşin IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Afşin IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Afşin İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Afşin İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Ağaçören IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Ağaçören IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Ağaçören İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Ağaçören İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Ağın IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Ağın IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Ağın İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Ağın İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.

Ağlasun IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Ağlasun IELTS Life Skills A1 Sınavı İngiltere

Ağlasun İngiltere IELTS life skills sınavı İngiltere vatandaşı olan biriyle evlilik sonrasında İngiltere’de yaşam hakkı elde edilebilme sürecinde yapılmaktadır. Ağlasun İngiltere aile birleşim sınavı yaşamsal aktivitelerin İngilizce kullanımlarını bilme şartını sağlayacak temel seviye dil becerisi gerektirmektedir.